Skip to main content

Obsługa techniczna statków powietrznych oraz Ośrodki szkolenia lotniczego

A A A Drukuj

Aircraft management and Consulting Sp. z o.o.

Aircraft Management and Consulting Sp. z o.o.

Aircraft Management and Consulting Sp. z o.o. (w skrócie AMC Aviation) oferuje szeroki zakres usług serwisowych i obsługowych statków powietrznych, zarówno komercyjnych jak i prywatnych operatorów statków powietrznych. AMC Aviation jest nowoczesną i efektywnie zarządzaną firmą, która obejmuje organizację obsługową, oferując usługę opartą o licencje PART 145 i FAA A & P. Ponadto oferuje usługi związane z ciągłą zdatnością do lotu, opartą o Certyfikat M PART odrzutowców biznesowych. Oferuje cały zakres usług obsługowych, napraw i remontów, modernizacji, konserwacji części, usługi AOG jak również zarządzania ciągłą zdatnością do lotu. Dodatkowo planowanie obsług, prognozowanie, kontrolowanie i szeroki zakres usług uzupełniających dla AOC.
AMC Aviation zapewnia obsługi liniowe oraz bazowe dla Bombardier Global, Bombardier Challenger, Bombardier Learjet rodziny Citation Cessna, Bell Helicopters oraz turbośmigłowych: Cessna Caravan i silnika tłokowego: Piper Seneca. - http://www.amcaviation.eu/mx/?dz=amc&z=192

 

Salt Aviation Sp. z o.o.

Salt Aviation Sp. z o.o.

Salt Aviation Sp. z o.o. to certyfikowana organizacja lotnicza, z siedzibą na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, działająca jako:

  •     ośrodek szkolenia lotniczego ATO,
  •     operator zarobkowego transportu lotniczego AOC i koncesjonowany przewoźnik lotniczy,
  •     operator lotniczych operacji specjalistycznych SPO,
  •     podmiot szkolący na ultralekkich statkach powietrznych (wiatrakowcach),
  •     organizacja zarządzania ciągłą zdatnością do lotu CAMO.

Salt Aviation prowadzi działalność lotniczą od 2009 roku; od kilku lat operując również w drugiej lokalizacji - na lotnisku Warszawa Babice. Salt jest posiadaczem floty samolotów, śmigłowców i wiatrakowców, które są oferowane do wynajmu pilotom z odpowiednimi uprawnieniami lotniczymi. Siostrzana firma, Air Modlin Sp. z o.o., zlokalizowana w PL Modlin, kompleksowo zajmuje się obsługą techniczną statków powietrznych, jako organizacja PART 145.

 

Grupa Smartaero

Grupa SMARTAERO

Grupa SMARTAERO to lotnicza działalność gospodarcza, na którą składają się:

  •  jednoosobowa działalność pod firmą Smart Aero Service Tomasz Malec,  certyfikowana w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w zakresie Ośrodka Szkolenia Lotniczego (FTO - nr zatwierdzenia PL/ FTO-66), a także w zakresie organizacji obsługowej (AMO - nr zatw. PL.145.061);
  •  Smart Aero Solutions sp. z o.o., certyfikująca  się w zakresie zarobkowego przewozu lotniczego (AOC), ponadto posiadacz cetyfikatu organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu (CAMO - nr zatw. PL.MG.074).

 Działalność operacyjna w obydwu zakresach Smart Aero Service (tj. FTO i AMO) oraz w zakresie CAMO w odniesieniu do Smart Aero Solutions prowadzona jest na stale rozwijającym się komunikacyjnym lotnisku Warszawa – Modlin (EPMO). Realizowane w ramach zatwierdzenia szkolenia lotnicze dedykowane są zarówno personelowi już latającemu, chcącemu uzyskiwać nowe uprawnienia lotnicze, ewentualnie podnosić lub utrzymywać nabyte do tej pory kwalifikacje, z drugiej strony tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lataniem (szkolenia podstawowe) Działalność serwisowa odnosząca się do zatwierdzenia w ramach organizacji obsługowej skoncentrowana jest na obsługiwaniu, serwisowaniu, naprawianiu statków powietrznych lotnictwa ogólnego (tzw. General Aviation), zgodnie z posiadanym przez organizację certyfikatem ULC.

Partners