Skip to main content

Lotnisko Warszawa/Modlin: otrzymaliśmy nagrodę za największy wzrost liczby pasażerów w Europie

A A A Drukuj
wmi anna aero certificate

Lotnisko Warszawa/Modlin zostało po raz kolejny nagrodzone certyfikatem ANNA AERO, za największy wzrost liczby obsłużonych pasażerów w skali roku, tym razem w kategorii portów obsługujących od 2 do 3 mln osób rocznie. W 2015 r. z podwarszawskiego lotniska skorzystało prawie 2,6 mln podróżnych, tj. o 52% więcej niż w 2014 r.

ANNA AERO (Airline Network News and Analysis), to znany brytyjski serwis informacyjny, zajmujący się tematyką planowania i rozwoju połączeń lotniczych na całym świecie. Raporty i analizy serwisu często cytowane są przez media.

Rok 2015 był kolejnym rokiem bardzo dynamicznego rozwoju kierunków lotniczych i częstotliwości połączeń z Lotniska Warszawa/Modlin, co zaowocowało 52% wzrostem liczby obsługiwanych pasażerów, z poziomu 1,7 mln do 2,6 mln. Bardzo nas cieszy docenienie tego faktu przez branżowy portal ANNA AERO. Rok 2016 będzie z kolei pierwszym rokiem stabilnego wzrostu na poziomie 5-10% - mówi Piotr Lenarczyk, szef Biura Handlowo-Marketingowego. W odpowiedzi na oczekiwania podróżnych, po zakończeniu rozbudowy strefy kontroli bezpieczeństwa i uruchomieniu piątego stanowiska, skupiamy się na poszerzaniu oferty gastronomicznej i handlowej. Dodatkowo, w ciągu kilku tygodni planujemy udostępnić pasażerom kolejny, trzeci parking lotniskowy, który zlokalizowany jest w odległości 400 m od terminala pasażerskiego – dodaje.

Obecnie lotnisko obsługuje średnio ok. 8,3 tys. pasażerów i 50 regularnych startów i lądowań dziennie. Podróżni mają w ofercie 43 kierunki lotnicze do trzynastu państw w Europie, w tym dwa krajowe - do Gdańska i Wrocławia.

Pod względem liczby przewożonych pasażerów, lotnisko zajmuje piąte miejsce w kraju (po Lotnisku Chopina w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach).

Partners